PAINTBALL Žilina
fórum o športe paintball
 
 FAQ   Hľadať   Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny   Registrácia 
 Nastavenia   Súkromné správy   Prihlásenie 

Dominator pre Paintball s RFID / tlačidlovým vstupom

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra PAINTBALL Žilina -> Predaj zbraní a paintballového príslušenstva
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
martinius96Založený: 14 jún 2018
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne jún 13, 2021 11:24 pm    Predmet: Dominator pre Paintball s RFID / tlačidlovým vstupom Odpovedať s citátom

Ponúkam firmvér pre systém DOMINATOR (stopky) vhodné pre Paintball - herný mód Capture Point. Firmvér je pre platformu Arduino (AVR - AtMega328P). Stopky vizualizujú časy pre 2 tímy na LCD znakovom displeji, ktoré proti sebe hru hrajú a snažia sa o obsadenie bodu, ktorý je tvorený samotným DOMINATOR-om.
Na základe verzie DOMINATOR-a je možné vykonať používateľský vstup - obsadenie bodu prostredníctvom kompatibilnej RFID karty (kľúčenky, náramku) (RFID DOMINATOR), alebo prostredníctvom tlačidla (Tlačidlový DOMINATOR), ktorý môže byť rozšírený aj o mód countdown s konfigurovateľnými parametrami dĺžky stlačenia tlačidla, maximálny čas hry a iné...

POPIS PROJEKTU RFID DOMINATOR:
Zariadenie - DOMINATOR obsahuje riadiaci mikrokontróler (Arduino Uno, Nano, alebo Mega 2560). Na LCD znakovom displeji sa vyobrazujú časy jednotlivých tímov (RF a GDP tím, respektíve BLU a RED tím.) - možno použiť displej rozmeru 16x2, alebo 20x4 V základnej verzii softvéru existujú 2 tímy, ktoré proti sebe hrajú a zaberajú tento konkrétny bod!

Na začiatku hry sú na displeji vypísané časy 00 hodín, 00 minút, 00 sekúnd pre Tím 1 (RED), Tím 2, (BLUE). Cena pre RFID DOMINATOR zopovedá za max. 10 UID pre každý tím a 2 UID pre entitu rozhodcu a eraser. UID je vhodné dodať v .xls formáte v prehľadnej tabuľke s priradením k entitám. Dané UID budú zapuzdrené do strojového kódu, ktorý je dodaný.
PRINCÍP FUNKČNOSTI PO HARDVÉROVEJ STRÁNKE:
RFID čítačka RC522 komunikuje s Arduinom po SPI zbernici. Načítava UID (identifikátor) RFID kariet v dosahu, preposiela tento identifikátor Arduinu, ktorý vykoná programovú logiku. Čítačka reaguje na vzdialenosť čipu cca 3cm od antény. Arduino načítanú adresu karty porovná v multipodmienke, aplikuje digitálne stavy na diódy, beží na ňom univerzálne počítadlo časov.
Čas je posielaný po I2C zbernici na znakový displej 20x4, kde je vykreslený. Výpis na displej trvá do 30ms pri rýchlosti I2C zbernice 100 kHz - Standard speed. Maximálny rozsah času, ktorý môže byť vypísaný v systéme: 99 hodín, 59 minút a 59 sekúnd
Spotreba: cca od 60 do max 110mAh pri 5V napájaní. Vhodné napájať cez powerbanku, nabíjačku od telefónu s USB výstupom.

URČENIE PROJEKTU RFID DOMINATOR:
Projekt je vhodný pre tímy, kluby, športové areály, akcie. Vhodný pre herné módy DOMINATION, Capture Point (môže byť použitých aj viac DOMINATOR-ov v hre). Každý z členov tímu je vybavený kartou, alebo kľúčenkou, ktorá komunikuje na frekvencii 13.56MHz s RFID čítačkou. Kľúčenky môžu byť farebné odlíšené (modré, červené podľa tímu a funkcie...), čo uľahčí aj ich distribúciu hráčom pri hraní.
Ak tím obsadí bod, hociktorý hráč toho tímu priloží svoju kartu k čítačke, čím bod obsadí. Rozsvieti sa dióda daného tímu (červená / modrá) na tomto stanovišti a začne sa pripočítavať čas danému tímu (zmena môže byť oznámená aj buzzerom - hlásičom, ak sa v systéme využíva).
Ak bod obsadí druhý tím a priloží člen tohto tímu svoju kartu, rozsvieti sa dióda toho tímu, čas druhého tímu sa pauzuje a počíta sa čas toho tímu, ktorý bod obsadil. Ak kartu / kľúčenku priloží organizátor (rozhodca), oba časy sa zapauzujú až do momentu, kým nepriloží kartu niektorý z tímov.
Tento typ karty je tak vhodný aj pre ukončenie hry, kedy sa čas zastaví a rozhodne sa o víťazovi. Poslednou možnou kartou v systéme je použitie tzv. eraser karty, ktorá oba časy zapauzuje a vynuluje. Projekt je vhodný pre paintball akcie a športové areály. Systém je otestovaný, funkčný. Firmvér stačí raz nahrať do mikrokontroléra.
Čítačka NXP RC522, ktorá je v systéme použitá pracuje na frekvencii 13.56MHz, RFID tagy registruje na cca 3 centimetre (nutný skoro až fyzický dotyk s čítačkou), kompatibilný formát tagov ISO/IEC 14443 A.
DPS NÁVRHY K RFID DOMINATOR
K projektu existujú 2 DPS návrhy, jeden je z GERBER súborov, ktorý obsahuje všetky informácie pre strojové vyrábanie s vŕtaním otvorkov, prekovením, atď.... Návrh je možné dať vyrobiť v Číne napr. u JLCPCB za 2$, alebo na Slovensku v PB Spoj.

Druhá možnosť je výroba fotocestou aj v domácich podmienkach. Obe DPS sú obojstranné s prekovmi, rozmer DPS 100x105mm. Oba DPS návrhy sú grátis ku firmvéru a počítajú s použitím platformy Arduino Nano.

TLAČIDLOVÝ DOMINATOR
Ekvivalent pre RFID DOMINATOR s tlačidlovým vstupom, ktorý nahrádza čítačku. Celkovo 4 tlačidlá, každé tlačidlo zodpovedá jednej entite.
Zapojenie tlačidiel je v režime INPUT_PULLUP, stlačením sa privedie GND na vstupný vývod Arduina (Active-LOW signál). Používajú sa spínacie tlačidlá, nie rozpínacie (nereagovali by na logiku systému, boli by vždy všetky softvérovo "stlačené").

V základnej verzii DOMINATOR reaguje okamžite na stlačenie - aktivuje sa počítanie času pre daný tím (neoveruje sa dĺžka stlačenia, počet stlačení a iné...). Logika systému, počítadlo je identické ako pre RFID DOMINATOR.

Pre projekt tlačidlový DOMINATOR DPS návrh nie je dostupný. Tlačidlovú verziu DOMINATORA si môžete zadarmo vyskúšať vo verzii Shareware - ukážkové DEMO. Obmedzenie verzie je v 30 sekundovej inicializácii systému a meranie maximálneho času 15 sekúnd pre každý tím. Verzia slúži predovšetkým pri overenie funkčnosti a kompatibility vášho displeja, vyskúšanie rýchlosti reakcie odozvy tlačidiel.

Shareware verzia je v strojovom kóde (.hex), ktorý je potrebné nahrať pomocou softvéru AVRDUDE do Arduina - kompilované pre Uno s ATMega328P AVR procesorom, alebo cez grafické rozhranie pomocou aplikácie XLoader, ktorá nahrávanie zjednoduší. Strojové kódy sú rozlíšené na základe verzie, ktorú štandardne obsahuje I2C prevodník pre displej, teda 0x3F, respektíve 0x27 - v súčasnosti už sú dostupné v repozitári na vyskúšanie.

RFID DOMINATOR nie je dostupný v strojovom kóde, nakoľko aplikácia musí byť navrhnutá na mieru pre UID čísla kariet, ktoré fyzicky máte k dispozícii. Možno vopred vyskúšať strojový kód s jednou kartou pre každú entitu v systéme na základe vašich kariet.

Tlačidlový aj RFID DOMINATOR je možné klonovať na ľubovoľný počet zariadení a pridať tak do systému viac bodov pre obsadenie, ktoré dokážu reagovať na rovnaké RFID karty a fungujú nezávisle na sebe.

Cena projektu RFID DOMINATOR: 30€ (dodáva sa v strojovom kóde)
Cena projektu Tlačidlový DOMINATOR: 20€ (dodáva sa v strojovom kóde)
Cena projektu Rozšírený tlačidlový DOMINATOR s režimom COUTNDOWN: 30€ (dodáva sa v strojovom kóde)

Rozšírený popis všetkých projektov vrátane schém zapojenia a testovacích Shareware verzií je dostupný na Github Pages projektu: https://martinius96.github.io/Airsoft-DOMINATOR-RFID/
Alternatívny kontakt: martinius96@gmail.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra PAINTBALL Žilina -> Predaj zbraní a paintballového príslušenstva Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group - phpBB Podpora - www.phpbb.sk
phpBB podpora - Slovenský preklad - www.pcforum.skDesign by SkaidonDesigns | Distributed by Olate